Karpacz letni tor saneczkowy

źródło: www.e-karpacz.pl

W samym centrum Karpacza znajduje się Centrum Rekreacji i Sportu KOLOROWA z Letnim Torem Saneczkowym. Tor jest oznakowany, a w nocy oświetlony! Długość zjazdu 1060m, 2 tunele (18 i 6m) wiraż ślimakowy (560°), 14 wiraży, 3 uskoki i 2 oczka wodne. Czas podjazdu i zjazdu około 5- 7minut, prędkość maksymalna (regulowana odśrodkowymi hamulcami) 30 km/h.

Tor nie posiada ograniczeń wiekowych, jednak dzieci do lat 8 muszą zjeżdżać z osobą pełnoletnią.

Rynna saneczkowa – cennik biletów:
Bilet jednoprzejazdowy – 7 zł
Bilet dwuprzejazdowy – 12 zł
Karnet 5 przejazdów – 25 zł
Karnet 10 przejazdów – 40 zł

Inne atrakcje: całoroczna zjeżdżalnia ALPINE COASTER Alpejski Tor Bobslejowy pozwala rozwinąć prędkość 35 km/h przez 800 m zjazdu i 11 wiraży, trampolina EUROBUNGY, 

Kontakt
Rynna Saneczkowa i Alpine Coaster
58-540 Karpacz, ul. Parkowa 10
tel. 75 76 19 098

Godziny otwarcia toru:
codziennie od 9:00 do zmroku, jednak nie dłużej niż do 21:00.

Miejscowości w Karkonoszach

Szklarska Poręba - miasto pod Szrenicą. Szklarska Poręba to znany ośrodek narciarski i turystyczny. Mnóstwo atrakcji a do tego Karkonosze i Góry Izerskie w pobliżu.

 

Karpacz - miasto pod Śnieżką - najwyższym szczytem Karkonoszy. Zaprasza zima narciarzy na liczne trasy zjazdowe, a latem turystów na górskie szlaki.

 

Jakuszyce, a zwłaszcza Jakuszycka Polana, są najbardziej znane wśród narciarzy biegowych w Polsce. Rozgrywane są tutaj różne imprezy w tej dziedzinie np Bieg Piastów czy Puchar Świata.

 

Piechowice leżą u podnóży gór, między Karkonoszami i Górami Izerskimi. Piechowice to Pałac Pakoszów, Wodospad Szklarki, Huta Julia, Śnieżne Kotły, to idealne miejsce na wczasy na rowerze.

 

Michałowice to część miasta Piechowice, położona u stóp Karkonoszy. Największa atrakcja: Złoty Widok i Kociołki Wietrzeniowe.

 

Jagniątków to część miasta Jelenia Góra. Z Jagniątkowa wiedzie wiele szlaków turystycznych: na pobliski Zamek Chojnik, do Czarnego Kotła Jagniątkowskiego czy na Śnieżne Kotły.

 

Zachełmie to mała wioska turystyczna leżąca na Pogórzu Karkonoskim w gminie Podgórzyn.

 

Przesieka to turystyczna, podgórska miejscowość leżąca pomiędzy Jelenią Górą i Karpaczem. Największą atrakcją Przesieki jest Wodospad Podgórnej.

 

Borowice to cicha, spokojna miejscowość wypoczynkowa leżąca niedaleko Karpacza. W Borowicach działa wyciąg narciarski i trasa zjazdowa (700 m).

 

Sosnówka to malowniczo położona wioska w gminie Podgórzyn między Karpaczem a Cieplicami. Atrakcje: Kaplica Św. Anny na Grabowcu, Zbiornik Sosnówka, szlaki turystyczne w Karkonosze.